Запам'ятати мене з цього комп'ютера
Рыболовный интернет-магазин Фиш-мир
Відповісти Сторінка 1 з 1 [ 2 повідомлень ]
Плотва

Клубівець
Аватар користувача
З нами з:
09 грудня 2008, 17:41
Повідомлень: 370

Дякував (ла): 160
Подякувати: 105
Повідомлення
Додано: 23 вересня 2011, 23:45
Плотва

Цю красиву, витончену рибу більшість рибалок ласкаво називають «плотвичка» або «плотичка». Відрізнити її від інших риб нескладно: жовті очі, сріблясто-бура спинка і світле черевце в поєднанні з червонуватими плавцями видають плотву «з головою».
Навіть дрібну плотву з величезним задоволенням ловлять не тільки діти, але й цілком серйозні рибалки. А велика «мірна» плотва - цінний трофей, за яким доведеться чимало поохотится. Популярність плотви пояснюється безліччю причин: вона водиться повсюдно і у великих кількостях, її не особливо складно зловити, при цьому клювання плотви на рідкість невірний, що робить ужение цієї риби цілком спортивним. Крім того, всенародно улюблена вобла - це одна з форм плотви.
Найчастіше у водоймах середньої смуги зустрічається невелика плотвичка, вага якої не перевищує 150-200 г. У багатих кормом озерах і водосховищах нерідко трапляються особини по 500 г вагою, а особливо везучі рибалки можуть похвалитися затриманням кілограмових риб!

Спосіб життя

В Україні складно знайти водоймище, в якому б не жила плотва: вона у великій кількості водиться в річках і озерах, кар'єрах, старицях та ставках з чистою водою. Немає її хіба що в болотах і в малокормних ставках, в яких виживають тільки карасі з Ротань. Швидкого плину плотва не любить, намагається знайти ділянки зі спокійною водою, порослі осокою, очеретом або водоростями. Тут і корми багато, і від хижаків сховатися нескладно. Крупна риба мешкає глибше дрібної, часто ховається під високим берегом, корчами, палями мостів. Плотва майже завжди тримається зграйками: чим більше уважних очей, тим раніше помітиш ворога і спасешся. Той же спосіб захисту від хижаків використовують, наприклад, стада антилоп.
Ікромет у плітки проходить у травні, на цей час клювання зазвичай припиняється. Зате після нересту починається інтенсивний жор - плітка від'їдається після майже місячного посту. Їжею плітки служать комахи та їх личинки, особливо небайдужа вона до мотилеві і коників, при нагоді поласує черв'яком і рачки-бокоплави. Плотва - одна з небагатьох риб, із задоволенням поїдає водорості. Взагалі рослинний корм викликає у неї тільки позитивну реакцію, недарма так ефективні прикормки і привади з розпарених зерен і хліба.

Як ловити

Майже всі любителі полювання на плотву ловлять цю рибу самої звичайної поплавковою вудкою. В озерах вудити зручніше з човна, закидаючи насадку до кордону водних рослин або до підмито березі, в річках плотва відмінно ловиться в проводку. У класичному варіанті плотву спокушають мотилем, невеликими гнойовими хробаками, опаришами, зернами, тестом і хлібом. У принципі, підійдуть будь-які рослинні приманки, невеликі комахи і черв'яки. Влітку плотвичка жваво клює на пучок зелених водоростей. Якщо у водоймищі мешкає велика глибоководна плотва, має сенс поставити донку. Нахлистовики ловлять плотву на невеликі сухі і мокрі мушки, а особливо просунуті в надії на великий трофей катують щастя з німфою.
Поклевка у плітки дуже слабка і боязка - осічки переслідують рибалки одна за одною. Професіонали радять використовувати якомога більш чутливі снасті і найлегші поплавці, що реагують на найменшу клювання цієї риби.

Коли ловити

Плотва клює круглий рік, іноді навіть не роблячи перерви на нерест. Пік її активності припадає на початок літа і на кінець зими, в цей час плітку можна ловити протягом усього дня. Тим не менш, в будь-який час року найвірніший і жадібний клювання плотви буває вранці і на заході.


Активний дописувач
З нами з:
24 вересня 2014, 22:27
Повідомлень: 35
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 0
Подякувати: 11
Повідомлення
Додано: 08 вересня 2015, 20:02
Матеріал непоганий, хоча переклад з мови, якою говорить країна-агресор, некоректний. Слово "ужение" на щастя відсутній у словниках з української мови. Але я не про це хотів сказати.
З матеріалом, де репрезентована точка зору невідомого російського автора, можна посперечатися. Приміром, я притримуюсь тієї точки зору, що найактивнішим періодом у плотвичному житті, якщо можна так сказати, є все таки вересень, особливо період, коли активно "падають" водорості. В цей час плітка, як і всі коропові, активно нагулюює жир, тому плотву у вересні можна успішно ловити на протязі дня, особливо, якщо він є похмурим. Додам ще, про плотиця є яскравим гіпотоніком, тобто створінням, яку гнітить низький атмосферний тиск. У такі, як правило, дощові дні вона клює в'яло, але це краще, ніж сонячний день, коли вона, як чорт від ладана, біжить від прямого сонячного проміння. Особливо це помітно влітку, коли активність головного світила Землі максимальна.
У вересні плотва чудово полюється на нитчатку (травку), хоча не пропускає приманки рослинного походження - тісто, перловка, манна бовтанка.
Тернопільські аксакали-річковики чудово ловлять плотву на білий хліб. Особисто мені відомі випадки, коли на Сереті в межаж міської зони були впольовані особини вагою понад 1 кг. Одна із них була зловлена взимку на хлібний м'якуш у сонячний морозний день. Парадокс? Чекаю ваших історій.
За це повідомлення автора GOR1 подякували:
plumber (09 січня 2016, 13:59)

Показувати повідомлення за: Сортувати за
Відповісти Сторінка 1 з 1 [ 2 повідомлень ]

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей

Доступно

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі
Знайти:
Вперед:   
cron