Запам'ятати мене з цього комп'ютера
Рыболовный интернет-магазин Фиш-мир
Відповісти Сторінка 1 з 1 [ 2 повідомлень ]
Густера, лящ

Клубівець
Аватар користувача
З нами з:
09 грудня 2008, 17:41
Повідомлень: 370

Дякував (ла): 160
Подякувати: 105
Повідомлення
Додано: 23 вересня 2011, 23:58
Серед родини коропових є ряд видів, які за особливостями будови й поведінки дуже близькі між собою. Це, зокрема, густера і лящ, які належать до однойменних родів. Останнім часом доведено, що за зовнішніми морфологічними ознаками і біологічними показниками, а також за відносною масою внутрішніх органів (серця, селезінки, печінки, нирок) та складом білків густеру треба віднести до роду лящ.
Густера

Густера відрізняється від молодих лящів, на які найбільш схожа, тим, що має відносно більшу луску, особливо біля спинного плавця й на спині. Парні плавці в неї жовтуваті, інколи навіть червонуваті, чого не буває в лящів.

Обидва види тримаються табунами і майже постійно в одних і тих самих місцях. Риби надають перевагу водоймам із сповільненою течією або стоячою водою. Це переважно рівнинні ділянки річок, великі озера, водосховища. В основ­ному тварини тримаються у глибоких ямах поблизу крутих берегів, нижче від перекатів, де трохи замулене або гли­нясте дно. Молодь живе у прибережній зоні, заходить у місця з рідкими заростями. Старші за віком особини виходять у відкриті ділянки озер, водосховищ. Тут вони живляться черв’яками, личинками комах, молюсками, рачками тощо. Отже, лящ і густера конкурують за об’єкти живлення. У зв’язку з цим учені рекомендують обмежувати чисельність густери, яка росте повільніше. За той самий час лящ досягає значно більшої маси тіла.

Нереститься густера у травні – червні на третьому – четвертому році життя. Відкладання ікри супроводиться бурхливою поведінкою риб, які в цей час втрачають обережність: до них можна підійти впритул і навіть ловити руками. Пло­дючість густери значна.


Активний дописувач
З нами з:
24 вересня 2014, 22:27
Повідомлень: 35
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 0
Подякувати: 11
Повідомлення
Додано: 08 вересня 2015, 21:26
Я дико вибачаюсь, але в українській мові слово "густера" відсутнє. Плоскира, панове, плоскирка. Але я не про це.
Риба-фантом, яка, на відміну від старшого брата, ляща ніколи не плавиться. Божевільно боїться прямого сонячного проміння, тому рибалити її на "прямому сонці" - робити велику дурницю. Як тільки сонце сховається за кутковецькою горою, ласково просимо на Тернопільський став. З початком сутінків плоскирка виходить на полювання. Особливо вона активна за 30-40 хв. до смеркання. Звідси її "поганяло" - риба сутінків.
Потрібно пам'ятати, що на Тернопільському ставі крупна плоскирка полюється із глибини бл. 2м і більше. Насадка - хлібний м'якуш, наживка - опариш. Потрібно мати легку, чуттєву і добре збалансовану снасть, як то махова карбонова вудка довж. 5-6 м, поплавець 1 гр, волосінь 0.1 мм, гачок №№16-18.
200-300 - грамова плоскирка - гідний боєць, що б'ється до кінця. Безпечним поплачаникам рекомендую скористатися підсакою, інакше тонкий повідець, як запобіжник снасті, може не витримати.
З великими приманками потрібно бути обережним, так як риба має мініатюрний рот.
Плоскорка, яка віддає перевагу "живим" кормам, за смаковими якостями стоїть вище ляща, бо жирніша, хоча, як на мене, все ж програє плотві.
За це повідомлення автора GOR1 подякували:
plumber (09 січня 2016, 13:54)

Показувати повідомлення за: Сортувати за
Відповісти Сторінка 1 з 1 [ 2 повідомлень ]

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей

Доступно

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі
Знайти:
Вперед:   
cron