Тернопільський клуб рибалок
http://fishing-club.te.ua/

Марена
http://fishing-club.te.ua/viewtopic.php?f=2&t=1366
Сторінка 1 з 1

Автор:  Killer [ 24 вересня 2011, 00:00 ]
Тема повідомлення:  Марена

Серед коропових риб марена вважається однією з найсильніших й найхитріших. Вона три­мається у місцях з швидкою течією і чистою водою, де пере­буває у постійному русі. У зв’язку з цим у неї надзвичайно струнке, майже циліндричне тіло, вкрите дрібною лускою, яка міцно сидить у шкірі. Рило видовжене, на кінці верх­ньої губи є два маленьких вусики. Ще два довших вусики містяться в кутках рота. Спинний плавець короткий, але високий. Останній нерозгалужений промінь його має пил­коподібні зазублини. Верхня частина тіла зеленувато-жовта, нижня – білувата.
Марена

Марена, особливо у старшому віці, в табуни не збирається, постійно тримається у придонній зоні поблизу скель, паль тощо. Тут вона живиться черв’яками, личинками комах, рачками, молюсками, а в присмеркові години виходить на мілкі місця, де споживає рослинні об’єкти. Значні скупчення утворює на місцях зимівлі та під час нересту. В нерестових косяках, які складаються переважно з близьких за розмірами особин, їх буває по кілька десятків. Часто вони зосеред­жуються на місцях постійного літнього перебування, а в гірських річках можуть підніматись угору по річці до висоти 400-500 м над рівнем моря, тобто в місця, де живе форель.

Місцями нересту є ділянки річок з кам’янистим дном, швидкою течією і глибиною до 1,2 м. Це здебільшого пере­кати. Першими на нерестовищах з’являються самці, де три­маються 3-5 днів до приходу самок. Нерест відбувається при температурі води 15-16°. Ікра спочатку приклеюється до каменів, а потім змивається водою і заноситься під камені, де інкубується. Нерест триває із середини травня до середи­ни червня. Ікру самки відкладають окремими порціями, у зв’язку з чим у зрілих яєчниках виявляється кілька груп ікринок: оранжеві – діаметром 2-2,6 мм, світло-жовті – 1 -1,7 мм і прозорі – діаметром від 0,5 до 0,85 мм. Є ще безліч мікроскопічних ікринок діаметром 0,1-0,2 мм, які, очевидно, дозрівають пізніше.

Росте марена досить інтенсивно. Наприклад, у річках Закарпаття щорічні прирости її тіла досягають 7-9 см. У трирічному віці довжина тіла інколи досягає понад ЗО см, а на сьомому-восьмому році життя – 50-60 см, маса до 3 кг.

Марена – риба швидкотекучих вод. Тому у водоймах із зарегульованим стоком вона зникає. Об’єктом промислу буває рідко, проте рибалки досить часто полюють на цю обережну і швидку рибу.

Автор:  nemoy [ 10 лютого 2013, 22:36 ]
Тема повідомлення:  Re: Марена

це правда що ікра в марени отруєна?

Автор:  voha-san [ 10 лютого 2013, 23:34 ]
Тема повідомлення:  Re: Марена

написав nemoy
це правда що ікра в марени отруєна?

Марена звичайна, яка найбільш розповсюджена у водах нашої області, від недавна занесена до Червоної книги України. :stop: Штраф за незаконний вилов складає 330 грн. за одну особину. З огляду на це, раджу краще вже купити червоної ікри і їсти ложкою :nyam: Детальніше тут.
А ікра в марени дійсно отруйна!

Автор:  Killer [ 10 лютого 2013, 23:42 ]
Тема повідомлення:  Re: Марена

Марена звичайна
Barbus barbus (Linnaeus, 1758)
Марена звичайна

Марена звичайна (лат. Barbus barbus) - риби родини коропових.

Розповсюдження. Живе у водах Європи, за винятком Іспанії та Італії на півдні, Англії, Данії та Скандинавії на півночі.

Будова. Довжина тіла до 85 см, маса 4-6 у виняткових випадках до 12 кг. Спинний плавець високий. Забарвлення тіла рівна срібляста, рідко з дрібними бурими цятками. Статевозрілими стають у віці 3 - 5 років при довжині тіла близько 30-35 см. Граничний вік цієї риби - 15 років. Відмінною рисою цієї риби є дві пари вусів по кутах рота і голови, які служать для пошуку їжі на дні річки; ікра риби отруйна.

Спосіб життя. Харчується вусань в основному донними організмами: молюсками, черв'яками, личинками і ракоподібними, а також кормами рослинного походження.

Розмноження. Нерест у травні-червні при температурі більше 15 º C. Плодючість самок від 15 до 100 тисяч ікринок.

Значення. В даний час її популяція значно скоротилась в результаті інтенсивного вилову та забруднень.

Автор:  seryoja [ 11 лютого 2013, 00:06 ]
Тема повідомлення:  Re: Марена

істи можно.. навіть треба.. в цілях профілактики від браконьєрства..

Автор:  Asche [ 11 лютого 2013, 08:44 ]
Тема повідомлення:  Re: Марена

Неоднократно пробував ікру марени. Вроді живий ще, та і якихось побічних ефектів не помітив.

Автор:  ProFish2000 [ 11 лютого 2013, 10:21 ]
Тема повідомлення:  Re: Марена

написав Asche
Неоднократно пробував ікру марени. Вроді живий ще, та і якихось побічних ефектів не помітив.

побічні ефекти під-час нерестового періоду 1-1.5мс . а голова у марени ядовита.

Автор:  Patriot3163 [ 11 лютого 2013, 11:52 ]
Тема повідомлення:  Re: Марена

Нераз ів уху і голови марени

Автор:  taras_shl [ 16 лютого 2013, 18:23 ]
Тема повідомлення:  Re: Марена

вибачте шановні провтикав

Автор:  Maks [ 16 лютого 2013, 18:45 ]
Тема повідомлення:  Re: Марена

написав Patriot3163
Нераз ів уху і голови марени




друзі потруїлись такою стравою, з марени...
Досить сильне отруєння було, показувались лікарю, більше не експерементують!

Автор:  mahtura [ 16 лютого 2013, 23:11 ]
Тема повідомлення:  Re: Марена

написав taras_shl
Кожна людина по різному реагує на вживання жареної ікри, у більшості Тернополян проявляється харчове отруєння у вигляді поносу. У меньшої частини отруєння набуває складніших форм, до прикладу одна сімя злягла в реанімацію, при тому лікування ускладнюється так як лікарі рідко зустрічаються з таким і багато часу йде на визначення причин.

Марена (з власного досвіду) зустрічається у Тернопільській області досить часто, в основному у річках Серед, Стрипа, Горинь, Дністер. Вдень мега активна, не підпускає близько до себе, стоїть як правило на максимольній течії, при дні за перекатом у маленьких заглибленнях, прижавшись до дна або валуна. Де дно глинястий рівний грунт полюбляє будь які аномалії, особливо підмоїни під патиками-тощо з течією. Полюбляє плавні виходи із ям. Тусується стаями від 10 до хрен знати скільки штук, в більшості в стаї рибини одинакових розмірів. Стая мігрує від перекату до перекату, якщо немає на одному перекаті шукайте на іншому, реагує вдень на тінь, шум. Ловлять у районі Чорткова після заходу сонця на закидушку і на виповзня, риба сильна, опирається до кінця.

Мясо риби має багато кісточок але смак особливий, більше нагадує сома або великого товстолоба. Готувати краще гарячим копченням.

Пошукав у своїх старих архівах: р.Горинь, Рівенська обл. розмір вудки 60см

нагадаю шановним, що ця риба занесена до " Червоної книги України" цитата: "
МАРЕНА ЗВИЧАЙНА BARBUS BARBUS (LINNAEUS, 1758) Природоохоронний статус: вразливий ; Режим збереження популяції та заходи з охорони: заборона вилову, виявлення типових місць перебування і встановлення в них заповідного режиму. Занесена до ЧКУ (1994), списку МСОП та Європейського червоного списку..."
+ читайте правила форуму ..."Фотографии такие как ( В ванной, умывальнике, на столе и прочие показывание рыбных заготовок! туши мяса! Будут удаленны
Мы ведь все таки рыбаки! А не заготовщики....Будте бдительны к природе, уважайте природу и себя тоже!!!.."

Сторінка 1 з 1 Часовий пояс UTC + 2 годин
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/