Запам'ятати мене з цього комп'ютера
Рыболовный интернет-магазин Фиш-мир
Відповісти Сторінка 1 з 1 [ 1 повідомлення ]
Підуст

Клубівець
Аватар користувача
З нами з:
09 грудня 2008, 17:41
Повідомлень: 370

Дякував (ла): 160
Подякувати: 105
Повідомлення
Додано: 24 вересня 2011, 00:02
Підуст відрізняється від інших риб родини коропових тим, що рот його має вигляд широкої поперечної щілини і міститься на нижній частині рила. Крім того, черевна порожнина риби вкрита чорною плівкою.

Підуст гуртується в табуни, які інколи можуть бути досить великими. Складаються табуни з особин, близьких за розмірами. Це виключно річкова риба, яка обирає ділянки, вкриті грубозернистим піском, галькою або камінням. Живе підуст у придонних шарах води, проте значних глибин уникає, бо там немає його кормових об’єктів. Живиться переважно водоростями, які прикріплюються до придонних предметів. Підуст зчищає їх нижньою губою, вкритою роговим чохли­ком. Крім рослинних організмів, споживає і тварин, що во­дяться тут. У період нересту інших риб тварина може жи­витися і відкладеною ікрою.
Підуст


Нереститься підуст на мілководних ділянках річок при температурі води близько 10°. Для цього він обирає місця із чистою водою, здійснюючи переднерестові міграції. Трива­лість нересту не перевищує одного тижня. Плодючість самок, які розрізняються за масою, неоднакова. Так, у самок масою 91—130 г, 131—170 г та 171—210 г вона відповідно стано­вить – 5,8; 7,2 і 7,6 тис. ікринок.

У перші три-чотири роки життя підуст росте найінтенсивніше, у наступні роки річні прирости послідовно знижуються. У семи-восьмирічному віці довжина тіла досягає 27—35 см.

Підуста вважають малоцінною рибою через малу кало­рійність його м’яса. До того ж він досить кістлявий. Але в деяких водоймах підуст є досить численним об’єктом про­мислу.

Показувати повідомлення за: Сортувати за
Відповісти Сторінка 1 з 1 [ 1 повідомлення ]

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

Доступно

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі
Знайти:
Вперед:   
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.

Український переклад © 2005-2011 Українська підтримка phpBB