Запам'ятати мене з цього комп'ютера
Рыболовный интернет-магазин Фиш-мир
Відповісти Сторінка 1 з 2 [ 17 повідомлень ]
Вюн , його роль в водоймі , де ?на шо ? і чим ловити ??

Активний дописувач
Аватар користувача
З нами з:
06 лютого 2012, 20:59
Повідомлень: 40
Звідки: TERNOPIL
Дякував (ла): 14
Подякувати: 3
Повідомлення
Додано: 04 травня 2012, 07:31
Розказуйте шо знаєте про цю рибу , де ? чим ? і на шо ловити ? її роль в водоймі ? та цікаві факти?
У одних рыбалка - это отдых для рыбака, у других - для рыбы .

Клубівець
Аватар користувача
З нами з:
09 грудня 2008, 17:41
Повідомлень: 370

Дякував (ла): 160
Подякувати: 105
Повідомлення
Додано: 04 травня 2012, 09:59
В'юн (Misgurnus) — рід риб родини в'юнових (Cobitidae), ряду коропоподібних (Cypriniformes).
Зміст

1 Розповсюдження
2 Будова та спосіб життя
3 Розмноження
4 Значення
5 Види в'юнів

Розповсюдження

Широко розповсюджений у прісних водоймах Європи, але відсутній на на Піренейському півострові, в Італії, Греції, Англії, Скандинавії, в басейні Північного Льодовитого океану, в Криму та на Кавказі; в басейні Амура представлений підвидом. Крім того зустрічається у Південній та Східній Азії.
Будова та спосіб життя

Довжина до 30 см, вага 25-40 г, іноді більше. Тіло подовжене, попереду майже циліндричне, позаду дещо сплюснуте, вкрите дрібною лускою. Голова невелика, біля роту 10 вусиків. Очі маленькі, жовтого кольору. Плавці закруглені, з темними плямами.
Misgurnus anguillicaudatus в акваріумі

В'юни — придонні мешканці стоячих водойм, відносяться до лімнофілів. Можуть жити у водоймах, які непридатні для інших видів риб, бо гарно переносять дефіцит кисню. Це пояснюється тим, що в'юни можуть дихати не тільки зябрами, але й заднім відділом кишечника, який густо оплетений капілярами. Для цього риба час від часу підіймається на поверхню води та ковтає повітря, яке пропускає через кишечник (цим пояснюється писк риби, яку витягнули з води) . Ця властивість дає змогу в'юнам можливість виживати у водоймах, що повністю пересихають. При цьому риби занурюються глибоко у мул (на 1 — 2 м) та впадають у сплячку, доки у водоймі не з'явиться вода.

Найбільш активні риби вночі та ввечері. Тримаються біля дна, або занурюються у мул, полюючи різноманітних дрібних безхребетних. Знищують велику кількість личинок комарів. Можуть поїдати ікру інших видів риб. Водоймою переміщуються мало.
Розмноження

Статевої зрілості досягає у віці 3 років. Нерест відбувається у квітні — травні, біля берегів в густих заростях підводної рослинності. Самка відрізняється великою плодючістю. Ікринки крупні, діаметром 1,7-1,9 мм, з тонкою оболонкою, прикріплюються до рослин. Личинки, що проклюнулись, утримуються на рослинах та живляться вмістом жовткового мішка. Мають ниткоподібні зовнішні зябра, оскільки живуть, як правило, в умовах дефіциту кисню. З часом зовнішні зябра зникають.

Значення
Продаж в'юнів у супермаркеті
В Україні не мають великого промислового значення. Використовуються рибалками як наживка для хижих видів риб. В деяких країнах Азії (наприклад у Японії) смакові якості риби високо цінуються, внаслідок чого її спеціально вирощують. Також в'юнів тримають у акваріумах в якості "живих барометрів". Вони відчувають зміну атмосферного тиску та починають при цьому дуже часто підійматись до поверхні води. У наукових лабораторіях в'юнів використовують як тест-об'єкт для фізіологічних досліджень, зокрема для дослідження активності гонадотропних гормонів гіпофізу. У водоймах поїдають у досить великих кількостях ікру інших риб, зокрема цінних промислових видів, та наносять цим шкоду.

Види в'юнів
Misgurnus anguillicaudatus
Misgurnus buphoensis
Misgurnus fossilis
Misgurnus mizolepis
Misgurnus mohoity
Misgurnus nikolskyi
Misgurnus tonkinensis
За це повідомлення автора Killer подякували: 3
bartkiv_igor96 (07 травня 2012, 09:49), parawyt (07 травня 2012, 17:32), TURBOSS-X (23 травня 2016, 21:19)


Активний дописувач
Аватар користувача
З нами з:
06 лютого 2012, 20:59
Повідомлень: 40
Звідки: TERNOPIL
Дякував (ла): 14
Подякувати: 3
Повідомлення
Додано: 07 травня 2012, 09:51
Більше цікавлять думки рибацюг ??
У одних рыбалка - это отдых для рыбака, у других - для рыбы .

Клубівець
Аватар користувача
З нами з:
15 лютого 2011, 18:24
Повідомлень: 715
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 241
Подякувати: 248
Повідомлення
Додано: 16 травня 2012, 16:31
колись давно ловив його на хліб біля моста в с.Чернехів...частіше всього попадав весною...чесно кажучи на смак воно дуже жирне і не смачне...єдине для мене це у вигляді тараньки його можна їсти...но це моя особиста думка!!!
я тут я там я повсюди...
За це повідомлення автора Trade подякували:
bartkiv_igor96 (16 травня 2012, 18:37)


Постійний відвідувач
Аватар користувача
З нами з:
04 березня 2012, 22:55
Повідомлень: 237
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 0
Подякувати: 264
Повідомлення
Додано: 22 травня 2016, 21:19
хтось останнім часом ловив в наших районах цю рибу, чи вона вже пропала?


Клубівець
Аватар користувача
З нами з:
24 березня 2013, 17:18
Повідомлень: 677
Звідки: Ternopil
Дякував (ла): 84
Подякувати: 73
Повідомлення
Додано: 23 травня 2016, 09:03
минулого літа, дітлахи в мене в селі ловили в річці-смердючці :) маленький, але ще неперевівся.


Постійний відвідувач
Аватар користувача
З нами з:
04 березня 2012, 22:55
Повідомлень: 237
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 0
Подякувати: 264
Повідомлення
Додано: 23 травня 2016, 09:24
а можна назву села?


Клубівець
Аватар користувача
З нами з:
24 березня 2013, 17:18
Повідомлень: 677
Звідки: Ternopil
Дякував (ла): 84
Подякувати: 73
Повідомлення
Додано: 23 травня 2016, 09:40
Забойки, патічок, той, що зі ставу с.Домаморич витікає.


Активний дописувач
Аватар користувача
З нами з:
15 травня 2015, 08:33
Повідомлень: 27
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 32
Подякувати: 12
Повідомлення
Додано: 23 травня 2016, 09:47
присутній в багатьох маленьких озерцях і річечках з замуленим дном нашої області, в тернопільських парках в тому числі! Реально дуже обмільчав. 25 см найбільший що я бачив за останній час! Слизький до нємогу, я в ванні без води руками його 10 хв ловив ))) Живучіший за ротана (моя думка). Ротан без кисню скорше здихав, а вьюн хапнувши повітря спокійно тусувався в воді з під крану довший період. Якшо ловити його ціленапралено... гачок, напевно, має бути типу проглотушки. Але на вудочку його ловити , то дурного робота! :krazy:


Постійний відвідувач
Аватар користувача
З нами з:
04 березня 2012, 22:55
Повідомлень: 237
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 0
Подякувати: 264
Повідомлення
Додано: 23 травня 2016, 09:50
є ставок біля дому, хотів би зарибити його ними але нема де взяти, вот і шукаю:-)


Активний дописувач
Аватар користувача
З нами з:
24 грудня 2010, 21:39
Повідомлень: 61
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 20
Подякувати: 44
Повідомлення
Додано: 23 травня 2016, 16:59
написав max7mu
є ставок біля дому, хотів би зарибити його ними але нема де взяти, вот і шукаю:-)

В калабані біля готелю "Галичина",береш тазік з дзюрами і вперед!


Клубівець
Аватар користувача
З нами з:
24 березня 2013, 17:18
Повідомлень: 677
Звідки: Ternopil
Дякував (ла): 84
Подякувати: 73
Повідомлення
Додано: 23 травня 2016, 20:00
можна "паучок" маленький для ловлі живця, але в прикорм кинь хробака.


Новенький
З нами з:
03 вересня 2015, 20:23
Повідомлень: 4
Звідки: Файне місто
Дякував (ла): 18
Подякувати: 2
Повідомлення
Додано: 23 травня 2016, 21:22
написав max7mu
є ставок біля дому, хотів би зарибити його ними але нема де взяти, вот і шукаю:-)

на центральному ринку зараз тренд новий в"юни по 5грн шт... в акваріуми дітям продають... я тещі одного в калабаню на подвір"я купив...


Постійний відвідувач
Аватар користувача
З нами з:
04 березня 2012, 22:55
Повідомлень: 237
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 0
Подякувати: 264
Повідомлення
Додано: 23 травня 2016, 22:14
треба буде завітати спочатку на галичину з проглотушками і червяками, а потім якщо результату не буде то відправитись на ринок!


Активний дописувач
Аватар користувача
З нами з:
24 грудня 2010, 21:39
Повідомлень: 61
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 20
Подякувати: 44
Повідомлення
Додано: 24 травня 2016, 19:21
написав max7mu
треба буде завітати спочатку на галичину з проглотушками і червяками, а потім якщо результату не буде то відправитись на ринок!

Результату на проглотушки не буде однозначно... місяць назад він там під берегом терся ,тоді можливо на хробачка і повівся б ,а зараз він зарився в муляку в березі.
PS Хлопці мили мотиля ,тиждень тому, в відро попадали екземпляри непогані...

Показувати повідомлення за: Сортувати за
Відповісти Сторінка 1 з 2 [ 17 повідомлень ]

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей

Доступно

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі
Знайти:
Вперед: