Запам'ятати мене з цього комп'ютера
Рыболовный интернет-магазин Фиш-мир
Відповісти Сторінка 1 з 3 [ 36 повідомлень ]
Кому платити за рибалку а кому ні

Администратор
Аватар користувача
З нами з:
25 листопада 2008, 22:58
Повідомлень: 555

Дякував (ла): 619
Подякувати: 493
Повідомлення
Додано: 10 грудня 2008, 18:20
В нашому регіоні рибалки дедалі частіше віддають перевагу штучним водоймам (ставкам) і лише частково здійснюють лов у річках, озерах та водосховищах. Це пов'язано з тим, що у природних водоймах, нажаль, з року в рік стає все менше і менше риби, а деякі види зникають назавжди.
Водойми які обирають рибалки аматори в більшості випадків мають своїх господарів і тому рибалка який приїжджає на таку водойму повинен знати свої права та обов’язки. З цією метою і виникла ця тема. Отож, давайте розпочнемо з головного - всі водні об’єкти загальнодержавного значення є власністю держави, а отже власністю Українського народу. В західних областях, як і в більшості областей окрім півдня країни, всі водойми є водоймами загальнодержавного значення. Таким чином в користування надаються лише на умовах оренди і ніяк не можуть передаватись у приватну власність. В оренду водойми надають районні державні адміністрації. Для здійснення рибогосподарської діяльності чи надання послуг з організованого любительського рибальства орендарі повинні мати спеціальний дозвільний документ:
- для водойм до 10 га рибоводно-біологічне обґрунтування рибогосподарської експлуатації водойми погоджене управлінням рибоохорони та управлінням охорони природи;
- для водойм більше 10 га режим рибогосподарської експлуатації водойми затверджений Державним комітетом рибного господарства України.
А для організації аматорського вилову риби орендарі які мають зазначені вище документи повинні розробити Порядок здійснення любительського рибальства погоджений з органами рибоохорони та відвести спеціальну ділянку водойми для надання цих послуг. Лише за наявності таких документів орендар має право продавати відловлювальні картки чи так звані ліцензії на вилов риби. Кожен орендар, який надає послуги з аматорського вилову риби на вимогу рибалки зобов’язаний пред’явити ці документи. В разі їх відсутності рибак-аматор має право безперешкодно та безкоштовно здійснювати вилов риби, оскільки в такій водоймі вся риба є об’єктом державної власності.
У випадку якщо орендар має документи на право здійснення рибогосподарської діяльності він може надати Вам право на риболовлю або відмовити. Особа яка здійснює збір коштів за відловлювальні картки повинна пред’явити документ який засвідчує її особу і надає право на збір коштів за надані послуги. Відловлювальна картка повинна містити назву водойми, її місце розташування, термін дії, вартість та інше. Повинна бути засвідчена підписом керівника та мокрою печаткою, а також мати порядковий номер. За сплачені кошти Вам повинні надати чек про сплату з обов’язковим записом у спеціальний журнал де реєструються всі рибалки-аматори.
Також здійснювати організовані форми аматорського та спортивного рибальства можуть здійснювати об'єднання громадян за якими закріплено водойму. В таких організаціях практикується постійне або тимчасове членство яке і надає право на вилов риби.
І в будь-якому випадку рибалка аматор зобов’язаний виконувати Правила любительського та спортивного рибальства, а також вимоги виписані орендарем водного об’єкту.
За наявності посвідчення на безкоштовний лов риби мають право: інваліди І та ІІ груп; учасники війни та збройних конфліктів; учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС І та ІІ категорій, а також діти до 16 років.
Всі норми щодо здійснення любительського та спортивного рибальства прописані у Правилах любительського та спортивного рибальства, що затверджені наказом Державного комітету рибного господарства України за №19 від 15.02.1999 року. В свою чергу громадяни та посадові особи які порушують зазначені вище правила несуть адміністративну відповідальність відповідно до ст. 85 ч.3, ч.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штрафні санкції від 34 до 640 грн. (залежно від виду правопорушення).

Відповідно до:
п. 1.2. Район дії Правил рибальства охоплює водойми таких умовних регіонів:а) Чорноморський;б) Азовський;в) внутрішні водойми.
п. 1.2.1. До Чорноморського регіону належать:
....
- усі внутрішні водойми Автономної Республіки Крим;
- інші внутрішні водойми в межах Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.
п. 4.1. Любительський лов риби, інших водних живих ресурсів здійснюється:
на водоймах загального користування — безкоштовно;
на водоймах, наданих громадським об’єднанням для організації любительського рибальства:
членам таких об’єднань — за їх членськими квитками;
іншим громадянам — за платними відловлювальними картками, які видаються цими об’єднаннями. Вартість таких карток встановлюється громадськими об’єднаннями за погодженням з фінансовими органами Автономної Республіки Крим або відповідної області та з органами рибоохорони;
на водоймах, де впроваджене платне рибальство, лов з берега, з човнів або з криги — за платними дозволами, що видаються органами рибоохорони.
Установлення плати за рибальство з берега допускається тільки на річках, площа водозбору яких не перевищує 50 тис. квадратних кіломертрів.
Право безплатного рибальства на водоймах, де впроваджене платне рибальство, а також на тих, що закріплені за громадськими об’єднаннями, надається (за наявності відповідного посвідчення):
інвалідам I та II груп;
учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС I та II категорій, а також дітям до 16 років.


Є лише три випадки коли ця норма не діє:
1. Водойма є об'єктом природно-заповідного фонду де рибальство заборонено;
2. Водойма використовується як технічна, лікувальна, питна де рибальство заборонено;
3. Водойма місцевого значення і використовується в режимі Культурного рибного господарства (КРГ) де Правила рибальства не діють, а діють правила встановлені користувачем.

Як відомо мені в АР Крим є багато водойм місцевого значення де можуть функціонувати КРГ, але і в такому випадку орендар зобов'язаний на вимогу рибалки показати Режим КРГ де прописані правила рибальства на даній водоймі.

Інформація з http://rybalka.rovno.ua/modules.php?nam ... opic&t=409


Администратор
Аватар користувача
З нами з:
25 листопада 2008, 22:58
Повідомлень: 555

Дякував (ла): 619
Подякувати: 493
Повідомлення
Додано: 10 грудня 2008, 18:39
Наші орендарі мутять що хотять , ціни ставлять які хотять, хочуть пускають ловити-хочуть непускають, а по правилам тільки на водоймах рибогосподарської експлуатації неможна ловити........... Але не всіж водойми такі.......... :(


Администратор
Аватар користувача
З нами з:
25 листопада 2008, 20:44
Повідомлень: 481

Дякував (ла): 176
Подякувати: 312
Повідомлення
Додано: 10 грудня 2008, 20:22
от цікаво чи ти будеш ловити на ставі якщо ти це розкажеш орендарю сумніваюсь хоч закон буде на твоїй стороні а потім докажи, що ти :grisha: і що ти свій :)

ти ще скажи таке а чи орендар має право на вихідні під спускати став щоб тиск поміняти в водоймі ???
Зображення

Модератор
Аватар користувача
З нами з:
03 грудня 2008, 20:48
Повідомлень: 463
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 310
Подякувати: 313
Повідомлення
Додано: 14 грудня 2008, 20:29
написав BOB
Наші орендарі мутять що хотять , ціни ставлять які хотять, хочуть пускають ловити-хочуть непускають, а по правилам тільки на водоймах рибогосподарської експлуатації неможна ловити........... Але не всіж водойми такі.......... :(


Те що вони мутять, це точно. А з документів максимум що вони мають це договір з сільською радою (читаємо: з головою цієї сільради :) ) про аренду ставу. Але як нам рибалкам з цим боротись по одному я не знаю. Просто ігнорувати такі ставкі, це не рішення. Заявками що "я не буду платити, поки не побачу такі і такі документи" може закінчитись мінімально, що прийдуть пара-тройка місцевих "крепких" хлопців і попросять вас покинути це місце, ну а максимально.......підключайте уяву :skrob: .
Правда є одна ідея, от як би приїхать на такий ставок і не одному-двом, а на 5-6 машинах, половить рибку, познайомитись вже не тільки віртуально :beer: ,і як опція перевірити документи, може справа би і зрушилась з місця.
Ну і ще: є таки ставки наприклад в Бережанці, Козарях, де арендарі не сильно нагліють - 10 грн з чоловіка, це не шибко великі гроші і піднімати там бучу по меншій мірі просто спортити собі настрій і рибалку


Администратор
Аватар користувача
З нами з:
25 листопада 2008, 20:44
Повідомлень: 481

Дякував (ла): 176
Подякувати: 312
Повідомлення
Додано: 14 грудня 2008, 21:32
написав GOR

Правда є одна ідея, от як би приїхать на такий ставок і не одному-двом, а на 5-6 машинах, половить рибку, познайомитись вже не тільки віртуально :beer:


ядумаю що ту ідею реально реалізувати і таких однодумців багато є :)
Зображення

Модератор
Аватар користувача
З нами з:
03 грудня 2008, 20:48
Повідомлень: 463
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 310
Подякувати: 313
Повідомлення
Додано: 14 грудня 2008, 21:38
ядумаю що ту ідею реально реалізувати і таких однодумців багато є :)[/quote]


Це добре :gan: , і напочатку непогано б було "відпочити" на ставі в с. Городище
Ти ж його мав на увазі коли говорив що спускають на вихідні воду?


Администратор
Аватар користувача
З нами з:
25 листопада 2008, 20:44
Повідомлень: 481

Дякував (ла): 176
Подякувати: 312
Повідомлення
Додано: 14 грудня 2008, 21:45
та то на любому ставку спускають воду на вихідні :) тут де не тикни то таке є :)
Зображення

Активний дописувач
З нами з:
11 грудня 2008, 22:31
Повідомлень: 27

Дякував (ла): 3
Подякувати: 5
Повідомлення
Додано: 15 грудня 2008, 19:01
Ігорко і в бережанах майже все спускали на вихідні мені сам дєрєктор ставу говорив щоб менша вловимість була :shrk:


Новенький
З нами з:
21 січня 2009, 17:18
Повідомлень: 2

Дякував (ла): 0
Подякувати: 0
Повідомлення
Додано: 21 січня 2009, 17:22
доброго дня всім!
я новенький
хлопці підкажіть чи можу я рибалити на орендованому ставку коли орендар забороняє вилов щуки?акту зариблення щукою в нього немає.
я член УТМР


Постійний відвідувач
Аватар користувача
З нами з:
12 грудня 2008, 22:05
Повідомлень: 220
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякувати: 26
Повідомлення
Додано: 21 січня 2009, 17:42
Коли людина вклала в озерце гроші і дивиться за ним, то кожен зобовязаний дотримуватися встановлених правил. І неважливо був акт зарибнення чи ні. Також в даній ситуації значення немає членом якого товариства ви є.
http://www.active.lviv.ua

Новенький
З нами з:
21 січня 2009, 17:18
Повідомлень: 2

Дякував (ла): 0
Подякувати: 0
Повідомлення
Додано: 22 січня 2009, 00:00
справа в тому що осінню дозволяв виловлювати хазяін щуку
а гроші людина взагалі в дане озеро не вкладала і рибу не запускала
як бути тоді??


Модератор
Аватар користувача
З нами з:
03 грудня 2008, 20:48
Повідомлень: 463
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 310
Подякувати: 313
Повідомлення
Додано: 22 січня 2009, 00:06
написав taras1977
справа в тому що осінню дозволяв виловлювати хазяін щуку
а гроші людина взагалі в дане озеро не вкладала і рибу не запускала
як бути тоді??



А що ти зробиш? В нас на форумі вже були "прения" на цю тему.
В господаря є папери на цю водойму.І він має право робить все що захоче, що не суперечить законодавству: Хоче пускає тебе, а хоче ні.


Новенький
З нами з:
19 січня 2009, 18:15
Повідомлень: 5
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 0
Подякувати: 0
Повідомлення
Додано: 22 січня 2009, 18:01
Ну тут, як кажуть:- "медаль має два боки". Дійсно, за наявності усіх необхідних документів, власник набуває певних прав, та окрім прав в нього ще й обов’язки є :twisted: . Так наприклад: довідка з селищної ради, про передачу риби, яка була в водоймі на момент укладення договору оренди. Якщо я не помиляюсь, то такий документ не останню роль відігравав, принамні раніше :skrob: .


Модератор
Аватар користувача
З нами з:
03 грудня 2008, 20:48
Повідомлень: 463
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 310
Подякувати: 313
Повідомлення
Додано: 22 січня 2009, 18:42
Для чого ми їздимо на рибалку?? Правильно, ловити рибу, отримувати моральне і естетичне задоволення і т.д. і т.п. І аж ніяк ми не їдемо на рибалку, щоб тріпати собі нерви :ireful: :twisted: і доказувати, що закон на твоїй стороні. Вихід один, не їздити на цей ставок, і всім своїм друзям і знайомим сказати, щоб не їздили. Я знаю, що "деюре" я неправий, але "дефакто"...... отримаєш спорчену вщент рибалку. :'(


Новенький
З нами з:
19 січня 2009, 18:15
Повідомлень: 5
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 0
Подякувати: 0
Повідомлення
Додано: 23 січня 2009, 11:20
Тут також правило медалі працює. В даний час формується чітка тенденція переходу водойм у приватну власність на правах аренди, але це допоки законодавство не змінили і не надали дозвіл на приватизацію. Якщо так триватиме і далі, то в результаті ми не будемо мати змоги рибалити і отримувати естетичне задоволення. Тому я не можу погодитись із пасивним спостеріганням за таким розвитком подій. Уникаючи проблеми, ми її не вирішимо. :ireful:

Показувати повідомлення за: Сортувати за
Відповісти Сторінка 1 з 3 [ 36 повідомлень ]

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 15 гостей

Доступно

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі
Знайти:
Вперед:   
cron