Запам'ятати мене з цього комп'ютера
Рыболовный интернет-магазин Фиш-мир
Відповісти Сторінка 1 з 4 [ 60 повідомлень ]
Мормишка або нано джиг

Клубівець
Аватар користувача
З нами з:
09 червня 2009, 21:32
Повідомлень: 977
Звідки: тернопіль
Дякував (ла): 520
Подякувати: 900
Повідомлення
Додано: 19 червня 2011, 15:45
Із розвитком риболовно спорту спінінгом а також згідно правил риб. спорту в яких підрахунок риби йде вага + бали за к-ть хвостів.. появився такий собі вид ловлі - спінінгом на мормишку.. який охопив не тільки спортсменів але й любителів делікатної ловлі.. які тепер можуть в любій "калабані" завжди щось виловити.. при чому з улову може попастись не тільки маленький окунець (хоча навіть такий окунь на супер тонку і делікатну снасть заставить попотіти) а і крупні екземпляри як хижої так і білої риби..
Спінінг..
Тут багато розбіжностей і уподобань у різних людей.. але всеж можна поділити на 2 типи:
1. Коротенький, максимально мякий спінінг з мінімальним тестом приманки..
2. спінінг середньошвидкого строю але з супер мякою вклеєчкою (типу рокфішевого спінінга) також с максимально маленький тестом..
Котушечки..
тут також розбіжностей багато.. розмір від 500-ки до 3000-ки.. так як бачив "мормишочні спінінги" ростом більше 2.5м того і критерій до ваги катушки можна не ставити.. вже під спінінг підбирають.. основне щоб дружили з тонкими шнурами і гарно вкладала моно..
Моно, шнури, флюріки..
почнем напевно з моно..
не треба боятись використовувати тонкі діаметри моно лєсок.. так як ловимо на мормишку з малим гачком... який як що і зачепеться за водорослі то практично завжди з легкістю можна відчипити не прикладаючи сильних зусиль.. але всеж в межах розумного.. як на мене оптимальний діаметр буде в районі 0.10 з розривною нагрузкою коло 2Лб..
для комфортної ловлі бажано застосовувати моно хорошої якості яке не має памяті та відповідає зазначеним виробником діаметром та розривною нагрузкою.. колір бажано яскравий так як багато покльовок відслідковуються саме по моно лєсці, та і її видимість допомагає точно провести приманку наприклад між двома кущиками водорослей і т. д.
з моно дуже сподобалось дайва пресо 2 лб..
також з виробників хороші овнер та варівас..
шнури - мякі ПЕ, яскраві, 2-4Лб, обовязковий шоклідер з флюрокарбону..
шнури як на мене в цьому виді ловлі не дуже доречні.. так як чуйки дна тут не потрібно, чуйка в руку - діло особисле для кожного, не тягнеться - бачу в цьому тільки мінус..
Флюрокарбон - прозорий, більш жорсткіший також в цьому є мінус.. хотя як для кого.. моє ІМХО - тільки хороше моно..
Мормишки - фольфрамові з петелькою звичайні зимові мормишки, також як варіант нахлистові вольфрамові головки для німф з покриттям кольорових металів паяються на нахлистовий гачок різного розміру.. яле всеж думаю з головою хватить мати запас з вольфрамових зимових мормишок "шаріків" чорного, золотистого, мідного та срібного кольорів.. роміром 4-5мм..
вязати на пряму до основного моно..
Що ж надіти на гачок мормишки??
самий оптимальний варіант обрізаний, попередньо відварений (обовязково!) твістер розміром 3/4" (віддаю перевагу манссовській резині).
на скільки відрізати тіло твістера треба вже дивитись по довжині гачка і твістера так щоб жало гачка було коло самого хвоста.. також тіло твістера досить грубе для маленьких мормишочних гачків тому надівати треба близько до краю тіла або утончати тіло твістера ножницями.. щоб не було багато сходів через малий зазор між жалом і силіконом.. також з маніпуляцій - роздвоєня хвоста або підрізання його (робиться тоньший).. все це робиться для того щоб при повільній проводці була хороша гра хвоста приманки..
також можна застосовувати кусочки і хвости від "сєдобної резини" що також дає хороший результат..
кольора твістерів - ЛОХ, чорний, масло, перламутр і т. д. тобто всі які використовуєте при ловлі МДЖ а також не забувайте підбирати колір мормишки і колір твістера так щоб получити імітації якигось комах чи підводних жителів які в двний період ловлі являється кормом для риби.. наприклад чорна мормишка і білий твістер (вже похоже на опариш), чорна мормишка і чорний твістер - пявка, срібна мормишка і маслянистий твістер - нагадує маленького мальочка.. і т. д. саме від підбирання коляру багато залежить.. кожен "запеклий" зимовий рибак підтвердить що от раз хоче золотисту мормишку, деколи червону, чорну і т. д. в мдж джига чи чебурашка виконує роль тільки підгрузки приманки, а тут дає змогу зробити якусь імітацію.. чи просто напросто рибу в даний момент зацікавлює певний колір.. декілька раз спостерігав як одна людина ловила наприклад на чорну мормишку з перламутровим твістером суто плотву а з боку ловили на срібну мормишку з тим ж твістером окуня.. при тому закидаючи в одне місце..
яка риба частіше попадається на нано джиг.. звичайно що саме частіше це окунь.. але мало що відстають від нього і інші риби такі як маленькі щучки, плотва, краснопірка, йорш, бичок, ротан, карась, лящ, підуст, підлящик і практично вся риба "кидається" на цю мініатюрну, цікаву приманку з метою як що і не зїсти то за для цікавості.. яка рухається на дні чи підігруючи практично зависає в товщі води..
Як проводити мормишку?
тут вже польот фантазій.. саме частіше ловлю рівномірною проводкою з піддьоргуванням (навіть б скажав з тремтінням).. також та сама проводка але + паузи.. порухування на дні, плавні підтяжки.. також подобається ловити по "обвислій лєсці" але при такому варіанті проводки більш пригодні легші мормишечки.. які практично "висять" на місці в товщі води, тоді не натягуючи моно задаєм покачування спінінгом легенько підкручуючи катушку і по обвислій лєсці легенькі коливання передаються мормишці шо спричиняють її покачування та піддьоргування в товщі води...
Як підібрати правильну проводку і приманку на місці.. радив б починати з 4мм чорної (нікелевої) мормишки + кольора: лох, прозора вишня, пиво з перцем, масло (з червоними і чорними вкрапинками), перламутр.. дуже бажане використання поляризованих очків так як ловля ведеться практично завжди з під ніг то очки поможуть гарно провести приманку обминаючи реєф дня та перешкоди.. побачити рибу, її зацікавленість приманкою, виходи окуня за мальком, а також спостерігати саму атаку приманки.. далі.. першим ділом завжди чіпляю чорну + лох (тримаючи в руці ще декілька твістерів) находжу скупчення малька коло берега і закидаю на 3-4м від берега і пробую різні варінти проводки, міняю кольора дивлячись як що мальок пливе з мормишкою і навіть смикає твістер за хвіст значить колір і проводка підібрані добре.. і починаєм вже ловити закидуючи далі.. як що нема малька під берегом (хотя це рідко буває) тоді вже на угад.. з "включеною" фантазією..
Як ловити такою легкою снастю при сильному вітрі? далекого заброса нам не потрібно, тонку лєску не сильно видуває, можна ставити тяжкіші мормишки наприклад 5мм.. навіть при дуже сильному вітрі не відчував дискомфорту від такої ловлі...
розміри риби? чи будуть нам попадатись хороші екзкмпляри? Звичайно що будуть всі ми вже давно знаєм що на маленькі приманки досить часто попадаються пристойні рибини.. такі і тут.. хотя на щуку в 2 кг розраховувати не дуже треба.. скоріше попадеться кілограмовий лящ :) а так вся риба буде попадатись різнокаліберна просто меньшої риби буде більше чим звичайно.. але засмучуватись не треба так як окунь в 200г на таку снасть дасть таку дозу адреналіна що не скоро забудете..
Далі ще буде + при наступному виїзді на рибалку зроблю хороший фотозвіт.........
Також цікаво почитати відгуки по даному виду ловлі від інших рибацюг
За це повідомлення автора seryoja подякували: 12
BOB (19 червня 2011, 21:16), FAst (20 червня 2011, 10:59), GOR (20 червня 2011, 11:24), rc5 (19 червня 2011, 19:34), Sasha (19 червня 2011, 21:14), yge0607 (19 червня 2011, 16:56), Паша (20 червня 2011, 22:44), Віталік (20 червня 2011, 13:45), володя (20 червня 2011, 21:10), ЩукарьJ (19 червня 2011, 18:33) і ще 2
Востаннє редагувалось seryoja в 19 червня 2011, 22:54, всього редагувалось 7 разів.

Клубівець
Аватар користувача
З нами з:
09 червня 2009, 21:32
Повідомлень: 977
Звідки: тернопіль
Дякував (ла): 520
Подякувати: 900
Повідомлення
Додано: 20 червня 2011, 08:29
фоточоки.. не багато але по мірі можливості буду докидити.. ібо сьогодні виїхали тільки на 2 годинки.. з яких 1.5год плавали на лодці і шукали крупного окуня.. але получивши лише одного мордатого, схід щуки і паро ударів.. вирішили з ВОВом приплисти до берега і половити мормишечкою.. з улову коло 30 дрібних окуньців і заодно зробили паро фоток.. так як був сильний вітер того ставив мормишку 5мм, твістера: лох і прозора вишня..

У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
За це повідомлення автора seryoja подякували:
FISH (20 червня 2011, 10:13)


Модератор
Аватар користувача
З нами з:
03 грудня 2008, 20:48
Повідомлень: 461
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 307
Подякувати: 313
Повідомлення
Додано: 20 червня 2011, 16:39
Серьога, а вага мормихі яка? якщо ближче до 1-1,5 грм чи не легче використати оснасткі кароліну чи техас (ясна річ не на змаганнях, там таке не проходить)


Клубівець
Аватар користувача
З нами з:
09 червня 2009, 21:32
Повідомлень: 977
Звідки: тернопіль
Дякував (ла): 520
Подякувати: 900
Повідомлення
Додано: 20 червня 2011, 18:45
переважно використовуються мормишки до 0.5г.. деколи коли треба кидати проти сильного вітру 0.5-1г.. чому не використовувати каролінки? навіть не знаю.. мабуть з тих причин чому каролінку не так часто використовують і при ловлі мдж, та і собсвєно в більшості випадків мормишкою ми робим якусь імітацію.. тому і що зимою використовують мормишку підбираючи колір.. та і мормишкою (глухою оснасткою) ми можем з більшим контролем робити проводку, проводити легкі мормишки практично під поверхнею чи тримаючи в товщі води коливаючи практично на одному місці.. що більше "підстібає" пасивну рибу робити атаку..


Новенький
Аватар користувача
З нами з:
18 червня 2011, 22:36
Повідомлень: 11
Звідки: з дна океану
Дякував (ла): 5
Подякувати: 3
Повідомлення
Додано: 22 червня 2011, 16:53
Як девушка не розумію навіщо ловити на мормишку спіннігом(зимою серега лови на мормишку),А в Івачеві навіщо вибивата мілкого окунця,зловив відпусти не конає,(ви ж його травмуєте,а після того як випустили наврядчи чи він вижеве)/ :\m/: :\m/: :\m/:


Клубівець
Аватар користувача
З нами з:
27 листопада 2008, 20:39
Повідомлень: 312

Дякував (ла): 31
Подякувати: 91
Повідомлення
Додано: 23 червня 2011, 21:39
написав русалка
Як девушка не розумію навіщо ловити на мормишку спіннігом(зимою серега лови на мормишку),А в Івачеві навіщо вибивата мілкого окунця,зловив відпусти не конає,(ви ж його травмуєте,а після того як випустили наврядчи чи він вижеве)/ :\m/: :\m/: :\m/:


Окунь - сорная рыба. Запускать его обратно - обречь всю рыбу на измельчание. Давно известный факт. Лучше живности на съедение чем обратно в воду.
Настоящий рыбак , в первую очередь идет на отдых и единение с природой. Мормышка на спиннинг, если так можно выразится это состояние души. И ведь он в это время виртуоз :) И он не думает о сковородке с рыбой на вечер. Ему это давно не нужно... ;) Азарт, возможность,экстрим,новые ощущения - это и есть Мормышка.
Хотя думаю, этого вам пока не понять...
За це повідомлення автора Jakal подякували: 7
Сергій2 (26 червня 2011, 11:33), GOR (24 червня 2011, 08:14), Killer (19 серпня 2011, 00:53), seryoja (23 червня 2011, 22:32), yge0607 (23 червня 2011, 21:48), КСС (25 червня 2011, 12:49), Віталік (24 червня 2011, 12:06)


Клубівець
Аватар користувача
З нами з:
01 серпня 2009, 10:57
Повідомлень: 416

Дякував (ла): 145
Подякувати: 310
Повідомлення
Додано: 26 червня 2011, 11:40
написав seryoja
Також цікаво почитати відгуки по даному виду ловлі від інших рибацюг

Весела штука мормишка, правда я досих пір тяжко мирюсь з тим шо пробую таку снасть, це при всій моїй любові до хеві))) Вот Суслік сходу прохавала цю штуку і тепер відривається поповній.
автовініл.розробка та поклейка автомобілів плівкою.063 386 19 64

Клубівець
Аватар користувача
З нами з:
09 грудня 2008, 17:41
Повідомлень: 369

Дякував (ла): 160
Подякувати: 105
Повідомлення
Додано: 09 вересня 2011, 23:15
Готуючись до змагання паяли мормишки. Вийшли супер.
Хто не вірить може сипати в Сергія. Він теж на них ловив.
Кого зацікавить опишу детальніше.


Активний дописувач
З нами з:
10 січня 2011, 14:55
Повідомлень: 96
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 152
Подякувати: 18
Повідомлення
Додано: 10 вересня 2011, 10:35
Давайте розказйте технологію ;)


Клубівець
Аватар користувача
З нами з:
09 грудня 2008, 17:41
Повідомлень: 369

Дякував (ла): 160
Подякувати: 105
Повідомлення
Додано: 10 вересня 2011, 15:44
Дуже проста. Беру Нахлистовий шар. Його пролужую. Але не використовую кислоти!!! Беру гачики Owner Зачищаю лак в місці пайки, лужу зачищене місці. Тоді зєдную дві частини і прогрвіваю паяльником. Паяльник на 25 ват. Не бачу використовувати більшого.
За це повідомлення автора Killer подякували:
FISH (10 вересня 2011, 16:06)


Постійний відвідувач
Аватар користувача
З нами з:
21 квітня 2010, 12:10
Повідомлень: 214
Звідки: ТЕРНОПІЛЬ
Дякував (ла): 69
Подякувати: 33
Повідомлення
Додано: 10 вересня 2011, 20:36
написав Killer
Готуючись до змагання паяли мормишки. Вийшли супер.
Хто не вірить може сипати в Сергія. Він теж на них ловив.
Кого зацікавить опишу детальніше.


може подаруєте або зроьите парочку? :) :)


Клубівець
Аватар користувача
З нами з:
09 грудня 2008, 17:41
Повідомлень: 369

Дякував (ла): 160
Подякувати: 105
Повідомлення
Додано: 10 вересня 2011, 21:19
написав Рибацюга
написав Killer
Готуючись до змагання паяли мормишки. Вийшли супер.
Хто не вірить може сипати в Сергія. Він теж на них ловив.
Кого зацікавить опишу детальніше.


може подаруєте або зроьите парочку? :) :)


Колись зустрінемось обов'язково покажу. І зроблю.


Постійний відвідувач
Аватар користувача
З нами з:
21 квітня 2010, 12:10
Повідомлень: 214
Звідки: ТЕРНОПІЛЬ
Дякував (ла): 69
Подякувати: 33
Повідомлення
Додано: 10 вересня 2011, 21:20
ок


Модератор
Аватар користувача
З нами з:
28 квітня 2009, 12:50
Повідомлень: 995
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 237
Подякувати: 586
Повідомлення
Додано: 10 вересня 2011, 21:40
Я мормихи вольфрамові також сам паяю, тільки гачки використовую нахлистові!


Клубівець
Аватар користувача
З нами з:
09 грудня 2008, 17:41
Повідомлень: 369

Дякував (ла): 160
Подякувати: 105
Повідомлення
Додано: 10 вересня 2011, 21:52
написав m1g0r
Я мормихи вольфрамові також сам паяю, тільки гачки використовую нахлистові!


Покажеш які вони. Я думаю що вони тільки відрізняються кільцем вушка. А згин я сам роблю, відпускаю гачок в місці пайки і вигинаю під будь яким кутом.

Показувати повідомлення за: Сортувати за
Відповісти Сторінка 1 з 4 [ 60 повідомлень ]

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

Доступно

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі
Знайти:
Вперед:   
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.

Український переклад © 2005-2011 Українська підтримка phpBB