Запам'ятати мене з цього комп'ютера
Рыболовный интернет-магазин Фиш-мир
Відповісти Сторінка 1 з 2 [ 21 повідомлень ]
Дрiбний окунь - чищення та приготування

Активний дописувач
Аватар користувача
З нами з:
02 грудня 2008, 18:48
Повідомлень: 55

Дякував (ла): 23
Подякувати: 21
Повідомлення
Додано: 06 січня 2009, 13:21
Вчора зробив для себе одне гарне вiдкриття. Хочу подiлитись зi всiма. Кожен знає, як тяжко чистити окуня i який вiн смачний жарений. Ось i я витягну вчора з балкона пакет з окунцями i там менi шкода стало його на тараньку пускати. Думаю попробую почистити поки заморожений. Почав з луски. Опа, нiби чистится непогано. Але довго. Вирiшив попробувати знiмати разом з шкiрою. Пiсля 10-ти хвилин експериментiв отримав оптимальний спосiб швидкого чищення. Рекомендую все робити в тому порядку як напишу.
Отже беремо мороженого (обовязково) окунця.

IMG_0008.JPG
Вiдрiзаємо голову, зрiзаємо верхнiй плавник.
Далi розрiзаємо живiт i витягаємо iкру i кiшки.
Зрiзаємо нижнiй плавник.
Далi в верхнiй частинi (де була голова) пiддiваємо шкiру i легким движением рукi знiмаємо до самого хвоста з однiєї сторони i з другої.
Вiдрiзаємо хвости (хто полюбляє хрумкотiти жареними хвостиками може це не робити), промиваємо живiт i опля - отримуємо почищену тушку.

IMG_0009.JPG
Далi, хто що полюбляє, жаримо, тушемо i т.i. Я солю, перчу, обмакую в борошнi i на пательню. Жарю до появи апетитної золотавої корочки. Костей не вiдчувається.
Iкру поскладав в окрему тарiлку i засолив.

IMG_0011.JPG
Що далi з нею робити ще не придумав. Попробую засушити, правда незнаю як, може хтось щось порадить. Або якiсь рецепт приготування рибячої iкри пiдкаже.

Смачного!

У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.


Активний дописувач
З нами з:
03 грудня 2008, 11:46
Повідомлень: 26

Дякував (ла): 5
Подякувати: 3
Повідомлення
Додано: 06 січня 2009, 13:28
Давно користуюся, і не тільки для дрібного окуня.
Для зняття шкіри разом з лускою, опускаємо окуня в кипяток на декілька секунд(визначаємо єксперементально).
Шкіра злазить дуже легко.


Активний дописувач
Аватар користувача
З нами з:
02 грудня 2008, 18:48
Повідомлень: 55

Дякував (ла): 23
Подякувати: 21
Повідомлення
Додано: 06 січня 2009, 13:33
Ок! Сьгоднi ще поексперементую з кiпятком. Головне я думаю не перетримати, ато звариться. :)


Администратор
Аватар користувача
З нами з:
25 листопада 2008, 22:58
Повідомлень: 555

Дякував (ла): 619
Подякувати: 493
Повідомлення
Додано: 06 січня 2009, 14:04
Моя теща тоже так робить окуня, знімає шкуру і на пашельню :) . вона тільки недавно такий спосіб придумала і довольна, бо типер небуде віддавати окунів мені на тараньку. :( але мені пофіг , я рибу люблю ловити , а шо далі то не моя справа :pleasantry:
П.С. а спосіб дійсно зручний і окуні смачнющі получаються :popcorn:


Активний дописувач
З нами з:
03 грудня 2008, 11:46
Повідомлень: 26

Дякував (ла): 5
Подякувати: 3
Повідомлення
Додано: 06 січня 2009, 14:13
ше один варіант приготування на природі, з одної сторони трішки геморойний, з другої дуже простий.
окуні беремо бажано не дуже маленьких, кишки витягуємо через рот(добре шо їх там небагато, і рот великий :) ), дальше натираємо спеціями за смаком(натираємо проти шерсті), в оригіналі перець сіль, я ше в середину додаю цибулі і спеції, насиляємо на шампур повздовж, шампур втикаємо в землю коло багаття, готовий коли шкіра обвуглиться, виглядаю недуже, зате насмак супер.


Активний дописувач
Аватар користувача
З нами з:
02 грудня 2008, 18:48
Повідомлень: 55

Дякував (ла): 23
Подякувати: 21
Повідомлення
Додано: 06 січня 2009, 14:19
А ще GOR пiдказав що з iкрою робити. Не готувати, а зберiгати в морозiлцi. А коли треба розморожувати i додавати до прикормки. Непоганий варiант. Iкру їдять всi види риб, отдже i для прикормки згодиться. Будем пробувати.


Активний дописувач
З нами з:
03 грудня 2008, 11:46
Повідомлень: 26

Дякував (ла): 5
Подякувати: 3
Повідомлення
Додано: 06 січня 2009, 14:23
Візьми ікру перетри з маслом, сіль перець. В холодильник на годину другу, потім на хліб. Супер закусь!!!

Перетри з маслом, трошки муки, спеції, в яйце та на сковортку, теж дуже смачно!


Клубівець
Аватар користувача
З нами з:
27 листопада 2008, 20:39
Повідомлень: 312

Дякував (ла): 31
Подякувати: 91
Повідомлення
Додано: 08 січня 2009, 11:53
Это конечно все супер! но....в щкуре как раз все и витамины! Хотя на вкус и цвет....... :)
Насчет икры,ее надо выложить на тарелочку чтоб она отошла (разморозилась),потом взбиваете ее вилочкой как (яйцо) в процессе взбивки на вилочку будет цеплятся щкурочка от икры (ее выкидываем),потом дабовляем немного растительного масла,соль перчик еще раз взбили и в холодильник на 7 минут.....После приглашаете Кума в гости и по соточке!!! :) Смачного....


Клубівець
Аватар користувача
З нами з:
02 грудня 2008, 00:05
Повідомлень: 391
Звідки: Запретка
Дякував (ла): 155
Подякувати: 241
Повідомлення
Додано: 08 січня 2009, 13:21
написав Максимус
Это конечно все супер! но....в щкуре как раз все и витамины! Хотя на вкус и цвет....... :)
Насчет икры,ее надо выложить на тарелочку чтоб она отошла (разморозилась),потом взбиваете ее вилочкой как (яйцо) в процессе взбивки на вилочку будет цеплятся щкурочка от икры (ее выкидываем),потом дабовляем немного растительного масла,соль перчик еще раз взбили и в холодильник на 7 минут.....После приглашаете Кума в гости и по соточке!!! :) Смачного....

А як зі шкурою робити,щоб витаміни зберегти?чи знаеш як приготувати в пароварці?


Клубівець
Аватар користувача
З нами з:
27 листопада 2008, 20:39
Повідомлень: 312

Дякував (ла): 31
Подякувати: 91
Повідомлення
Додано: 08 січня 2009, 14:07
Если честно для меня нестоит больших проблем почистить Окуня любых размеров...Пользуюсь обычной теркой!! Ситочко точто похоже на гвозди вбившие с другой стороны,ей чистиш окуня на ура!!! 1 мин. и окушок чистенький и руки целы нет проблем! попробуйте ;)
Для скороварки :) Есть один замут...
Рыбу почистил (голова выкидывается Котам), режеш по хребту на двое (можеш хребет с костями выкинуть по желанию). Солиш,перчиш ложиш в миску, перемешал и дал помарится в холодильнике минут 10. Затем береш морковь 3 большишх луковицы все это режеш сабелькой,затем обжареваеш на масле (растительное) до полуготовности. После в скароварку выкладываеш обжаренный лук морковь с верху рыбу по вкусу специи 2 ложки томат пасты 200мл кипячоной воды и 50 мл масла...Все это делал закрыл и тушиш минут 15-20...После зовеш Жену,отркрываеш бутль и вперед!! Смачного!!!... :) :heey: :nyam:


Активний дописувач
Аватар користувача
З нами з:
11 грудня 2008, 20:06
Повідомлень: 45
Звідки: м.Львів
Дякував (ла): 0
Подякувати: 1
Повідомлення
Додано: 08 січня 2009, 15:27
Цю тему на коли головдний читати вредно >:o . Окунь. Я за ним в Хрінники завжди їду за 140 км , казали в Івачеві теж непоганий , можливо з вами сконтактуюсь на новий сезон зїздимо . Але я від теми відійшов . Ну по-перше чистити , в мене простий спосіб , береш вилку і під кутом 60 градусів акуратненько чистиш за 1 хв їх пару можна начистити . А приготовити є в мене таке блюдо . Чистиш окуня , голова котам або на уху , потім солиш перчиш , лимон і т.д. потім в пательню , але має бути досить висока пательня , наливаєш олії так щоб окунь в ній плавав , типу картоплі фрі , і туда його. 5-10 хвилин і получається смакота %) і під пиво і під що хто вживає . Зауважу окунь має бути спотривний 70-100 грам , при правильній прожарці кісточки також можна їсти . Вот таке блюдо , смачного. :beer:
http://www.active.lviv.ua/
За це повідомлення автора V.Pavlo подякували:
Pasha


Модератор
Аватар користувача
З нами з:
27 грудня 2008, 21:03
Повідомлень: 341

Дякував (ла): 68
Подякувати: 257
Повідомлення
Додано: 13 січня 2009, 01:32
"Раз пошла такая пьянка - реж последний огурец" ...
Хочу запропонувати самий лінивий рецепт для приготування "матросиків".
Чистити луску не потрібно. Вичищаємо живіт від кишок, ікорки, молоки. Промиваємо. Солимо внутрішність і перчимо до смаку, але без фанатизму. Складаємо на тарілочку і в холодильничок. (Можна дістати пляшечку холодного пивасіка і зробити гарний ковточок за почин). А тим часом в духовці ставимо вниз деку, а вище неї решітку. Запалюємо духовку і прогріваємо її до 180 градусів. Поки духовка нагрівається, дістаємо наших рибок, шматок сала і коробку сірників. Тоненько нарізаємо сало. Кількість тоненьких кусочків рівна кількості наших окунів. Розтискаємо окуню живіт, в середину кладемо шматочок сала і розпираємо живіт сірником, з якого треба обламати сірку. Якщо окунь крупний, то замість сірника підійде зубочистка. (Робимо ще один гарний ковточок пивасіка за початок). Відкриваємо нагріту духовку і викладаємо рибу на решітку животами доверху. Сірники в животі не дадуть рибі провалитися :) . Закриваємо духовку і чекаємо 15-20 хвилин. Запах по хаті буде супер. :good: Залишається витягнути рибу, дати ії трошки охолонути і .... смачного :beer:


Постійний відвідувач
Аватар користувача
З нами з:
04 серпня 2009, 11:10
Повідомлень: 215
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 207
Подякувати: 262
Повідомлення
Додано: 25 травня 2010, 14:34
написав Максимус
Если честно для меня нестоит больших проблем почистить Окуня любых размеров...Пользуюсь обычной теркой!! Ситочко точто похоже на гвозди вбившие с другой стороны,ей чистиш окуня на ура!!! 1 мин. и окушок чистенький и руки целы нет проблем! попробуйте ;)

написав V.Pavlo
в мене простий спосіб , береш вилку і під кутом 60 градусів акуратненько чистиш за 1 хв їх пару можна начистити .

пробував так чистити окуня. Непогані способи
:laie:
Востаннє редагувалось under в 04 жовтня 2010, 13:17, всього редагувалось 1 раз.

Клубівець
Аватар користувача
З нами з:
09 червня 2009, 21:32
Повідомлень: 977
Звідки: тернопіль
Дякував (ла): 520
Подякувати: 900
Повідомлення
Додано: 25 травня 2010, 15:13
я от так чищу:
надрізається шкіра вздовж спиного плавника з двох боків, виділяється пальцями... потім тримаю окуня в низ головою.. лівою рукою від хвоста стягую шкіру... і смикаю в них... в лівый руці лишається шкіра, голова і нутрощі... в правій мяско :nyam:
десь ось так http://www.youtube.com/watch?v=wNsPoot27sw


Клубівець
Аватар користувача
З нами з:
26 січня 2009, 15:34
Повідомлень: 277

Дякував (ла): 63
Подякувати: 109
Повідомлення
Додано: 25 травня 2010, 20:53
Можу підказати один рецепт,чистити окуня від кишок,обсипаєте дуже великою кількістю солі (на природі) на шпажку і на вогонь,сіль кристалізується і потім знімаєш шкуру з лускою.Лишається одне мясо :) В дома такий же спосіб тільки в духовці,засипали окуня купою солі запхали в духовку на 15хв.витягнули,здерли шкіру,додали трошки лимончику і СМАКОТА :\m/: :\m/: :\m/: :\m/: :\m/:

Показувати повідомлення за: Сортувати за
Відповісти Сторінка 1 з 2 [ 21 повідомлень ]

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

Доступно

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі
Знайти:
Вперед:   
cron